"Никой не е по-голям от хляба"
"Никой не е по-голям от хляба" - поредното събитие от образователната програма на Исторически музей Севлиево - демонстрация и дегустация с участието на самодейци от Народно читалище "Отец Паисий – 1922" село Богатово Нч Отец Паисий Богатово и децата от всички детски градини в града - ДГ Пролет Севлиево, ДГ"Радост" Севлиево, ДГ "Слънце", гр.Севлиево и ДГ "Щастливо детство". Разказахме на малките си посетители за пътя на хляба – от тежката работа по изораването на земята, през посяването на малкото зрънце и жътвата на узрелите класове, работата на хармана, прибирането на зърното и неговото съхранение през зимата, различните способи за мелене на зърно и разнообразните храни приготвяни от него. Акцентът и тази година беше процесът на приготвяне на хляб, като гостите участваха в замесването и изпичането на пърленки – малки питки върху загрята на истински огън каменна плоча. Демонстрацията по замесване и изпичане на пърленките направиха партньорите ни от Народно читалище "Отец Паисий – 1922" село Богатово. Най-приятната част от събитието, разбира се, е дегустацията. Всеки посетител опита залък от вкусните хлебчета!